Potrzebujemy

♦ 7 października 1973 roku Sługa Boży, ks. Prymas Stefan kard. Wyszyński dla ożywienia i upowszechnienia kultu MB Łaskawej dokonał uroczystej koronacji cudownego obrazu Matki Bożej papieską koroną. On również poświęcił kamień węgielny do naszego kościoła i rekonsekrował naszą świątynię po jej odbudowie. Dlatego pragniemy uczcić pamięć tego wielkiego opiekuna naszej świątyni i umieścić jego popiersie w kościele 7 października tego roku, właśnie w kolejną rocznicę koronacji papieskiej. Chcemy w ten sposób rozpocząć stałą modlitwę w intencji beatyfikacji ks. kardynała. Koszt wykonania i umieszczenia takiego popiersia wynosi ok. 17 tys. zł. Popiersie zostało wykonane i jest umieszczone na lewej ścianie. Codziennie modlimy się też o beatyfikację kard. Wyszyńskiego. Dlatego zwracamy się z prośbą o pomoc w pokryciu kosztów wykonania. Jest to rzadka okazja, aby konkretnie wyrazić wdzięczność kard. Wyszyńskiemu.

♦ Przymierzamy się do wymiany 5 wysokich okien w sanktuarium, tych na najniższym poziomie. Połowa szyb na skutek wahań temperatury popękała i w zimie daje się wyraźnie odczuć powiew zimnego powietrza. Jeśli uda nam się zebrać odpowiednie środki na wymianę okien, to kolejnym krokiem byłoby również założenie ogrzewania w kościele.

PODZIĘKOWANIA

♦ Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom wyposażenia pokoi gościnnych w naszym domu zakonnym. W szczególności dziękujemy pani Kamili, która ofiarowała bardzo wiele mebli w doskonałym stanie i p. Pawłowi za pomoc w przewiezieniu. Meblowaliśmy 5 pokoi gościnnych, razem 6 miejsc noclegowych. Są to pokoje również dla rekolektantów, którzy chcieliby zatrzymać się u nas na czas swoich rekolekcji indywidualnych. Potrzebowaliśmy w bardzo dobrym stanie kołdry, koce, łóżka, krzesła, szafki przy łóżku i telefony domowe.

W INTENCJI NASZYCH DOBROCZYŃCÓW ODPRAWIAMY MSZĘ ŚWIĘTĄ W KAŻDĄ ŚRODĘ O GODZINIE 20. DLA DOBROCZYŃCÓW ŻYWYCH PROSIMY PO POTRZEBNE BOŻE ŁASKI ZA WSTAWIENNICTWEM MATKI BOŻEJ ŁASKAWEJ, A DLA ZMARŁYCH DOBROCZYŃCÓW O RADOŚĆ ŻYCIA WIECZNEGO.