X Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym - 11 listopada, niedziela

IX Dzień Solidarności (2017) - Ocalmy chrześcijan na Bliskim Wschodzie.

W VIII Dniu Solidarności z Kościołem Prześladowanym (2016) zachęcamyliśmy do modlitwy w intencji naszych prześladowanych sióstr i braci i do wsparcia finansowego organizacji pomagającym prześladowanym chrześcijanom.

W 2015 roku VII Dzień Solidarności obchodziliśmy pod hasłem „Ocalmy chrześcijan w Syrii”. Dzień ten organizowany jest po raz drugi z rzędu przez Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie wspólnie z Konferencją Episkopatu Polski. Jest to okazja do podjęcia modlitwy o pokój na świecie i o przestrzeganie wolności religijnej. Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie zachęca także do wsparcia materialnego potrzebujących. Można to zrobić do 31 grudnia 2015 wysyłając SMS. Według raportów tej organizacji założonej w Belgii (od 1984 to ogólnokościelna organizacja na prawie papieskim), co roku 170 000 chrześcijan oddaje życie za wiarę, a 200 000 000 jest brutalnie prześladowanych! W ponad 75 krajach świata łamie się prawo do wolności religijnej, a 350 000 000 chrześcijan stale poddawanych jest różnym formom dyskryminacji!

Ta niedziela solidarności z prześladowanymi chrześcijanami obchodzona jest w Kościele katolickim w Polsce od 2009 roku w każdą drugą niedzielę listopada, jako dzień szczególnej pamięci, modlitwy i materialnego wsparcia chrześcijan obecnie prześladowanych na całym świecie.

Zobacz również Episkopat Polski,  Wikipedia, Pomoc Kościołowi w Potrzebie, Archidiecezja Warszawska.